Evlenme Teklifi Çiçeği Nasıl Olmalı?

Evlenme teklifinin olmazsa olmazı özenle hazırlanmış sevgilinize layık ona verebileceğiniz çiçektir.Eğer onu tanıyorsanız ve hangi, çiçeği sevdiğini biliyorsanız ona karar vermelisiniz ve  karar verip hazırlatacağınız çiçeği biraz daha gösterişli ve anlamlı bir hale getirerek ona vermeniz en güvenli yoldur. Orijinallik her zaman önemlidir.

Nişan Çiçeği Nasıl Olmalı?

Her nişan çiçeği kişiye göre değişir. Kimi insan canlı ve doğal çiçekler isterlerken kimi insanlar da yapay ve gösterişli çiçeklerden hoşlanır.

Canlı Nişan Çiçeği

Nişan gelin çiçeği modellerinin vazgeçilmezi diyebiliriz. Doğal görünümü sayesinde gelin adaylarının olmazsa olmazıdır.Tabii ki mevsimleri de göz önünde bulundurmanız gerekir  Örneğin; ilkbahar’da ayçiçeği,gül,zambak, papatya, lale gibi canlı çiçeklerden buket yaptırabilirsiniz.

Yapay Nişan Çiçeği

Gelin adaylarının genellikle hatıra olarak saklamak için tercih ettiği modellerdir.Mevsimlerden kaynaklı olarak da sıklıkla tercih edilir.Gelin adayının sevdiği .içeklerin yapayından buket yaptırabilirsiniz ya da son yıllarda trend olan taşlı, aksesuarlı gelin çiçeği modellerini kullanabilirsiniz.

Düğün Çiçeği Nasıl Olmalı?

Düğün çiçeği gelini şık gösteren detaylardan birisidir. Bu çiçeği seçerken elbette mekanı da göz önünde bulundurmak gerekir.Düğünün temasına göre birkaç farklı detayın buket içerisinde yer alması, buketin çok daha şık görünmesini sağlar. Yani düğün otelde yapılacaksa buketlerin ışıltılı taşlar ve inci tanelerini içerisinde barındırması, kır düğünü olacaksa çiçeğin yeşillik bulundurması, deniz ya da sahil temalı bir düğün yapılacaksa bukette ağırlıklı olarak mavi renklerin ve minik deniz kabuklarının bulunması gelinin çok daha şık bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olur. Rengarenk çiçekleri içerisinde bulunduran buketler, buketlerin içerisinde yer alacak farklı taş ya da kuşaklar; onların normalinden çok daha şık görünmesine de yardımcı olur. Düğün çiçeğinde farklılık yaratmak için karışık bir buket hazırlamak gerekmez. Bunun yerine ince detaylara özen göstermek ve arzu edilen buketin çiçekçiye en iyi şekilde anlatılması yeterli olacaktır. Böylece kadınlar gelinliklerini ve şıklıklarını tamamlayacak tarzda bir gelin çiçeğine ulaşacak.